stoineff

ЦСКА аут от купата на България с измислена дузпа

ЦСКА отпадна на четвъртфинал за Купата на България след загуба от Локомотив София с 0:1 на стадион “Българска армия”.

Единственото попадение реализира Даниел Пеев в 84-ата минута от дузпа. В първата среща двата тима завършиха наравно 0:0 и Локомотив София продължава на полуфиналите.

Двата отбора играха слабо, особено ЦСКА, който не успя да си свърши работата на реванша, но...съдията Калин Людмилов опорочи мача. По-слабо съдийство едва ли е виждано в последните няколко години. Реферът обърка двубоя в последните десет минути. Людмилов даде абсолютно несъществуваща дузпа за Локомотив София, с което на практика спечели двубоя. Вратарят Томас Черни фаулира Бранимир Костадинов пред наказателното поле. На повторенията ясно се видя, че нарушението е категорично извън полето, въпреки че нападателят на Локомотив се хвърли вътре. В първия момент Калин Людмилов даде фаул за Локомотив. След консултация с помощника си Ивайло Милков главният арбитър даде дузпа!

Излагацията на съдията продължи. В разправията той вдигна жълт картон и изгони Костадин Стоянов, който преди това вече имаше един картон. След това обаче Калин Людмилов промени решението си и отмени картона, твърдейки че е декорирал Апостол Попов. През това време реферът дотърча до съдийската скамейка и изгони треньора на Локомотив София Емил Велев. В 89-ата минута съдията изгони за втори жълт и съответно червен картон нападателя на “железничарите” Бранимир Костадинов.