stoineff

Ботев със заявка за следващия кръг в Лига Европа

bultras

"Ботев" направи 1:1 на гости на босненския "Жрински" (Мостар) в първи мач от втория предварителен кръг от турнира на Лига Европа (Europa League) и е с много добри шансове да продължи в следващия кръг.

Бултрасите от Пловдив ще осигурят, невъзможно тежко гостуване на отбора от Босна.

За домакините попадението реализира Семеунович в 21-ата минута, след като се възползва от центриране отляво и с глава забоде топката в мрежата.

В 48-ата минута резервата на "канарчетата" Ромарио бе изведен в добра позиция от Мариян Огнянов и майсторски преодоля стража на Жрински за 1:1.

В продължението на първото полувреме реферът изгони влезлия като резерва Валери Домовчийски. Преди това арбитърът прати и Перо Стойкич от "Жрински" преждевременно в съблекалнята.