stoineff

Григор Димитров чака на 1/4 финала на Аустрелиън Оупън, Надал

Григор Димитров чака на 1/4 финала на Аустрелиън Оупън
Григор Димитров се класира на 1/4 финала на Аустрелиан Оупън

Григор Димитров игра  на Аустрелиън Оупън и ще чака 1/4-финалите победителят между Надал и Кей Никишори!

Българинът елиминира и Роберто Баутиста-Агут (№62 в световната ранглиста), надигравайки го с 6:3, 3:6, 6:2, 6:4.

Следващият съперник на хасковлията ще бъде победителят от мача между Рафаел Надал и Кей Нишикори.

Още преди дни с победата си над Милош Раонич Григор стана първият българин, достигнал 1/8-финал на турнир от Големия шлем. Днес Димитров записа ново историческо постижение и вече можем да мечтаем за нещо много повече.

С успеха над Роберто Баутиста-Агут българинът си осигури дебют в Топ 20. Димитров ще се изкачи до №19 в света, а освен това днешната победа му донесе и чек за 270 000 щатски долара.

В началото на мача Гришо и Баутиста-Агут си размениха по един сет - 6:3, 3:6, след което Димитров беше фантастичен в третия, в който отвя съперника с категоричното 6:2, а след това с решаващ пробив в края на четвъртия сет страхотният хасковлия постигна сладката победа и заслужено ликува.

Това беше четвърти мач между Григор и Баутиста-Агут. В трите предишни срещи българинът спечели само една победа - след четири спасени мачбола, три от които поредни при 6:3 точки в тайбрека на третия сет. Григор не загуби разиграване до края на двубоя на чалънджъра в Орлеан (Франция) - 3:6, 6:2, 7:6(6) и ликува, но днешният му успех е много по-сладък и ценен, тъй като го класира на 1/4-финал на турнир от Големия шлем.

В другите им 2 мача хасковлията отстъпи на Баутиста-Агут - на фючърс в Испания (6:4, 4:6, 6:2) и на АТР турнира в Пекин в края на миналия сезон (6:4, 6:2).

ГРИГОР ДИМИТРОВ - РОБЕРТО БАУТИСТА-АГУТ 6:3, 3:6, 6:2, 6:4