stoineff

ЦСКА победи Левски с 1:0 в мач с шест червени картона

Най-запомнящото се от поредното футболно дерби са шестте, червени картона. Двата отбора завършиха мача с по 9 души. А Георги Кабаков даде още два червени картона дории и след последния съдийски сигнал.

ЦСКА победи "Левски" с минималното 1:0 в мач от 26 кръг, последен от редовния сезон. Единственото попадение реализира Емил Гъргоров в 69-ата минута от дузпа. Двубоят се игра на Националния стадион "Васил Левски", а главен съдия беше Георги Кабаков. Реферът показа шест червени картона - на Борис Галчев още в 29-ата минута, и на Станислав Ангелов (69). В края на двубоя арбитърът даде нови два червени картона - на Ларсен Туре ("Левски") и вратаря на ЦСКА Райс Мболи. След края на двубоя Кабаков извади още два червени картона - на Владимир Гаджев и Ларсен Туре заради словесни разправии.

Антони Здравков заложи на традиционен състав с малки изключения. На вратата на мястото на контузения Пламен илиев титуляр започна Горан Блажевич. Взащита играха Мулдер, Белаид, Станислав Ангелов и Рикардо Нунеш. В средата на терена си партнираха Орлин Старокин и Владимир Гаджев, а напред Пламен Крумов, Ларсен Туре, Рафаел Бастос и Валери Божинов.

Стойчо Младенов заложи на Мболи на вратата. Карето в защитата бе познатото - Апостол Попов, Валентин Илиев, Джаксън Менди и Жереми-Фо Поре. В средата на терена започнаха Борис Галчев и Ивайло Чочев, по крилата Иван Стоянов и Неманя Милисавлевич. В атака си партнираха Омар Косоко и Емил Гъргоров.