stoineff

Лудогорец - Ливърпул 2-2

Ливърпул измъкна равен мач на Стадион "Васил Левски" срещу Лудогорец. Нашите момчета играха силно. Остава още един двубой от групите срещу Реал Мадрид, който ще реши дали Лудогорец ще продължи участието си в Шампионска лига. Получи се добър мач,с който Лудогорец показа класата си.

Треньорът на Лудогорец Дермеджиев каза лаконично: "Това е "Ливърпул" това не е Каспичан". И обяви, че е доволен от отбора и играта на футболистите, а и от резултата.

Даниел Абало откри резултат още във 2-ата минута след невероятна грешка на вратаря Симон Миньоле, който изпусна топката след слаб удар на Марселиньо, но испанецът притича и вкара за 1:0. Още до почивката "мърсисайдци" стигнаха до пълния обрат след голове на Рики Ламбърт в 8-ата и Джордан Хендерсън в 37-ата. Изравнителното попадение за българите отбеляза Георги Терзиев в 88-ата минута.

Състави

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 55.Георги Терзиев topka.jpg , 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 8.Фабио Ешпиньо (80 smqna.jpg 99.Юнес Хамза), 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо, 7.Михаил Александров (72 smqna.jpg 88.Вандерсон), 93.Върджил Мисиджан, 17.Даниел Абало topka.jpg (69 smqna.jpg 11.Жуниор Кишада)
Резерви: 26.Милан Борян, 5.Александър Барт, 15.Александър Александров, 12.Абел Анисе, 88.Вандерсон, 11.Жуниор Кишада, 99.Юнес Хамза
Треньор: Георги Дерменджиев

ЛИВЪРПУЛ: Ливърпул: 22.Симон Миньоле, 2.Глен Джонсън, 4.Коло Туре, 19.Хави Манкиьо, 37.Мартин Шкъртел, 8.Стивън Джерард, 14.Джордан Хендерсън topka.jpg , 21.Лукас Лейва, 24.Джо Алън, 31.Рахийм Стърлинг (82 smqna.jpg 18.Алберто Морено), 9.Рики Ламбърт topka.jpg
Резерви: 1.Брад Джоунс, 6.Деян Ловрен, 18.Алберто Морено, 10.Филипе Коутиньо, 20.Адам Лалана, 23.Емре Джан, 29.Фабио Борини
Мениджър: Брендън Роджърс