stoineff

Сензационно победихме Холандия с 1:2

България победи, като гост с 1:2 Холандия в приятелска среща на старта на подготовката на "лалетата" за Евро 2012, като те са и едни от фаворитите за крайната победа на европейското. Националите стигна до изненадващ обрат след попадения на Ивелин Попов от дузпа в 49-ата минута и Илиян Мицански в самия край на мача. За Холандия в 45-ата минута се разписа Робин Ван Перси. Домакините от Холандия започнаха мача по-активно и след няколко атаки пред вратата на Стоян Колев, в 26-та минута, Найджъл Де Йонг стреля опасно, Манолев не изби добре, но Йордан Минев в последния момент се намеси пред голлинията и изби топката пред голлинията. В 44-та минута обаче Валери Божинов стреля опасно от пряк свободен удар, но за съжаление нацели напречната гредата на вратата на Тим Крул. "Лалетата" успяха да поведат в резултата след гол на Робин Ван Перси в 45-та минута. Уесли Снайдер изведе перфектно голмайстора на Висшата лига и нападателят на Арсенал останал очи в очи със Стоян Колев се разписа за 1:0. През второто полувреме Рафаел Ван дер Ваарт игра с ръка в наказателното поле на домакините и Ивелин Попов в 49-та минута вкара отсъдената дузпа за 1:1. Тимът спечели мача с гол на Илиан Мицански в 93-та минута. Станислав Манолев пресече един пас, напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле, където на далечната греда Илиан Мицански с глава вкара победния гол за България. Във вторник България ще изиграе още една контрола - с Турция в Залцбург. bet365 - Online Sports Betting www.bet365.com