България победи Армения с 1:0

футбол
Станислав Манолев

България постигна първа победа в световните квалификации.

Във втория си мач в квалификационна група „B” на зона „Европа” избраниците на селекционера Любослав Пенев победиха пред около 12 000 зрители на Националния стадион
„Васил Левски” тима на Армения с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Станислав Манолев в 44-ата минута. Ивелин Попов проби по лявото крило и намери Манолев непокрит в малкото наказателно поле на Армения, като футболистът на ПСВ Айндховен бе точен.

В 73-ата минута двата тима останаха на терена с по 10 души, след като Светослав Дяков получи втори жълт и червен картон, а Писели от гостите бе директно изгонен. В 77-ата минута тимът на Армения остана с 9 души, след като червен картон за неспортсменско поведение получи и Хазарян.

Двама души бяха задържани в района около Националния стадион „Васил Левски” с наркотични вещества. 15 души, употребили алкохол, не бяха допуснати на стадиона. На входа, където влезе агитката на гостите, бяха задържани 10 пиротехнически средства.