Този град просто се събуди като разярен лъв

http://www.inter-view.info/2013/02/tozi-grad-se-subudi-kato-raziaren-luv.html
![]() |
Снимка offnews.bg : За протестите във Варна |
Този град просто се събуди като разярен лъв. В колоната на протестиращите има майки с невръстни деца, пенсионери, хора - работещи (40-50 годишни), много ..... ама наистина много младежи. Кафенетата опустяха в града. Всички са на улицата.
Днес направихме марш в продължение на повече от 10 км. Бяха блокирани повече от 15 възлови кръстовища и два от най-големите булеварди в града (бул Владислав Варненчик и бул. Сливница) Минахме под прозорците на стотици апартаменти. Мнозина се присъединяваха впоследствие. Днес дори полицаите и жандармерията не ни закачаше. Оставиха ни спокойно на преминем навсякъде. Разбрахме че кметът е издал разрешение за протеста (безсрочно).
Т.е. това ще продължава всеки ден. Днес беше четвъртия. Еуфорията е голяма. Гневът - пословичен. Търпението се е изчерпало. Обстановката е революционна. Днес за първи път скандирахме и "оставка на правителството на Борисов - веднага". Хората разбират, че проблема не е просто в сметките за ток. Просто невероятно.
Източник
+Новини, +Interview, +daniel stoineff
-->
Вашето мнение е ценно за нас!