stoineff

ЦСКА загуби от Стяуа с 2 : 0

ЦСКА загуби с 0:2 гостуването с на Стяуа. Мчаът бе първи между двата отбора от плейофната фаза на турнира Лига Европа. Първият гол вкара Галамац в 16-ата минута с глава, а второто попадение бе дело на Тату в 77-ата минута.
В 89-ата минута на двубоя румънският играч на ЦСКА Янис Зику не успя да вкара на празна врата след като уцели българския защитник на румънците Валентин Илиев.
Преди мача президентът на румънците Джиджи Бекали каза, че мачът ще свърши 2:0 за Стяуа и се оказа прав.
За последно двата отбора играха през 2004 година в турнира за Купата на УЕФА. Тогава Стяуа печели с 2:1 в първия, а на реванша в София резултатът е 2:2, с което румънците отстраняват „червените”.
Реваншът е след седмица на стадион „Васил Левски”.